Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

W sercu Kawarthas Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
W sercu Kawarthas

Jeśli szukasz jeziora, któremu nie brakuje krajobrazów i ryb wybierz się na Górne  Buckhorn. Jezioro to położone w sercu krainy Kawarthas ma 13 km długości i średnią  szerokość od 1 km do 5 km. Górne Buckhorn jest płytkim jeziorem ze średnią  głębokością 4 metry, o piaszczystym dnie. Najgłębszym miejscem na Górnym  Buckhorn, dochodzącym do 15 metrów jest okolica Buckhorn Narrows.

Górne Buckhorn ma przede wszystkim reputację dobrego jeziora na muskie,  sandacze i bassy. Muskie na Buckhorn, i w ogóle na wszystkich jeziorach Kawarthas, nie dorastają do olbrzymich rozmiarów i nie mogą konkurować rozmiarami z rybami z Georgian Bay. Dużym sukcesem i sensacją byłoby złowienie na Kawarthas muskie o wadze 50 funtów. Przeważnie są to ryby o wadze 7 kg. Większe muskie 15 kg również są często łowione. Kawarthas co prawda nie mają potężnej masy, są za to długie i 50-calowe okazy trafiają się dość często.

Następnym gatunkiem, z którego słynie Górne Buckhorn jest oczywiście sandacz. Nie brakuje tam również bassów, okoni czy crappie.
 Bazą dla wielu polskich wędkarzy na Buckhorn jest polski ośrodek Poplar Grove Camp, prowadzony już ponad 20 lat przez Barbarę i Jan Borutów. Tam też można wynająć łódź i odpocząć, tel. 705-292-9865.

O ile na Górnym Buckhorn nawigacja jest dość łatwa na Dolnym Buckhorn i Lovesick Lake trzeba pływać ostrożniej. Na obu jeziorach jest wiele wysp, skał i wypłyceń. Kilka bardzo wąskich przesmyków, z "szybką wodą", to doskonałe miejsca na  sandacze, szczególnie na początku sezonu. Najlepszych brań można się spodziewać od połowy maja do końca czerwca. Aż dziwne, że oba jeziora Dolne Buckhon i Lovesick  są najmniej obleganymi przez wędkarzy.

Kilkanaście lat temu rząd ontaryjski, spośród kilku jezior wybrał też Dolne Buckhorn gdzie sieciami odławiano muskie do hodowli na narybek.
Również ciekawym jeziorem na Kawarthas jest Dalrymple. To położone zaledwie klika  kilometrów na północ od Canal Lake jezioro zajmowało wysoką lokatę w rankingu  najlepszych jezior na muskie w Ontario. Dalrymple to właściwie dwa jeziora Górne i Dolne, przedzielone drogą 503.
Oba jeziora są dość płytkie. W Dalrymple o dominacje rywalizują ze sobą muskie i szczupak, co tylko nadaje atrakcyjności temu jezioru. Jak
wiadomo na większości jezior Kawarthas szczupak nie występuje. Na Dalrymple, oprócz muskie i szczupaków są również sandacze, bassy, okonie, crappie i sumy.

Szczyt brań muskie na Dalrymple przypada na początek czerwca. W pełni lata muskie są już mniej chętne do żerowania. Dopiero w wrześniu i październiku ponownie się ożywiają.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Ostatnio zmieniany