Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Wakacje na Esnagami

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Widok na EsnagamiWidok na Esnagami

Co prawda jest pełnia zimy, ale też dobry czas, aby zastanowić się i wybrać miejsce na letnie wędkarskie wakacje. Jak zwykle pozostaje pytanie czy powrócić w stare sprawdzone miejsca czy raczej może spróbować czegoś nowego. Poszukiwania takiego miejsca w przewodnikach i w Internecie mogą ostatecznie zupełnie zamieszać w głowie. Jeśli szukamy nowego miejsca, jednym z ośrodków wędkarskich na wakacje w Ontario, który warto polecić, jest Esnagami Lake Lodge. Ośrodek ten położony jest nad jeziorem Esnagami w północnym Ontario. Aby tam dotrzeć, należy najpierw dojechać do małej miejscowości Nakina. Potem czeka nas krótki przelot wodopłatem do Esnagami Lake Lodge. Już sama podróż robi wrażenie, ale to dopiero początek.

14-milowe Esnagami urozmaicone jest wieloma wyspami, zatokami i wpadającymi do jeziora rzekami. Prawdziwą atrakcją jest słynna rzeka Esnagami, która jest częścią sytemu wodnego rzeki Albany. Esnagami River ma 60 km długości i przepływa przez dziewicze lasy północnego Ontario. Rwący w niektórych miejsach nurt, wodospady i wiry są kryjówką dla pstrąga potokowego. Esnagami River jest uznane za jedno z najlepszych miejsc w Ontario do łowienia okazów pięknie ubarwionych brook trout.

Pstrag potokowy

Potokowce można również łowić w rejonie nazywanym Wonderland, który położony jest o zaledwie kilka minut drogi łodzią od głównego ośrodka. Stojące wody Wonderland zasilane są źródłami artezyjskimi. Krajobraz Wonderland jest oszałamiający.

Wonderland

Wonderland

Pstrągi potokowe na Esnagami można łowić na muchy, obrotówki i woblery. Pięknie ubarwiony pstrąg potokowy

Drugim gatunkiem, z którego słynie Esngami, jest szczupak, który dorasta tam do olbrzymich rozmiarów. Jest to kraina szczupakowych gigantów. Ponad metrowe szczupaki na Esnagami są normą.

Szczupak

Szczupak 43 cale

Szczupak

Szczupak 46 cali

Latem na Esnagami łowi się również sandacze i sieje.

Sandacz

Sandacz z Esnagami Lake

Właścicielami Esnagami Lake Lodge są Eric i Sue Lund. Właśnie w tym tygodniu nadarza się okazja, aby osobiście poznać Erica Lunda. Wystarczy wybrać się na Sportsmen's Show, który rozpoczął się w czwartek, 6 lutego na Exhibition Place w Toronto i potrwa do niedzieli, 9 lutego. Esnagami Lake Lodge ma na wystawie swoje stoisko.

Lodge

Jadalnia

Do łowienia na rzece Esnagami używane są przeważnie canoe produkowane przez firmę Scott.

Canoe

Na jeziorze łowi się cedarowych łodzi Giesler. Te łodzie to prawdziwe arcydzieła. Robione są od ponad 90 lat przez rodzinną firmę B. Giesler and Sons Boat Works, w Powassan, Ontario.

Lodzie

Wilki

Młode wilki na obiedzie

W Internecie ośrodek ma dwie strony. Główna strona to: www.esnagami.com. Oddzielna, nowa strona o Esnagami dla muszkarzy znajduje się pod adresem: www.flyfishingesnagami.com. Warto odwiedzić Fly Fishing Esnagami i pooglądać zdjęcia z rybami i krajobrazami. Znajdziemy tam również filmy.

Na Esnagami nakręcono kilka wędkarskich "TV shows", w których przewodnikiem był Eric Lund.

Shore Lunch

Shore Lunch

Shore lunch, ważny punkt każdej wyprawy na ryby

Ostatnio zmieniany