Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Simon Barth najlepszy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Simon BarthSimon Barth

26-letni Simon Barth z Etobicoke wygrał 2010 Great Ontario Salmon Derby. Już w pierwszym tygodniu zawodów na jeziorze Ontario złowił największego łososia o wadze 40,02 lbs. Warto dodać, że łosoś Simona Bartha jest największą rybą tego gatunku złowioną (zrejestrowaną) na jeziorze Ontario w ciągu ostatnich 8 lat.


Ryba została złowiona na A-TOM-MIK Fly w kolorze "crazy bitch". 15 licpa, Simon łowil ze swoim kolegą Ianem Paynem. To właśnie Ian namówił Simona, aby koniecznie kupił bilet. Simon otrzymał główną nagrodę turnieju toyotę tacoma oraz kilka innyh w sumie na 40 tys. dolarów.

Nie wielu ludzi, którzy łowią ryby spędza tyle czasu na wodą co Simon. To absolutny rekordzista. Simon potrafi łowić przez od świtu do zmroku, machając nieustannie ciężkimi przynętami na muskie lub brodzić w lodowatej wodzie przez cały dzień, łowiąc pstrągi. Na ryby jeździ bez względu na pogodę. Jego wiedza o łowieniu ryb, miejscach i sposobach na złowienie ryb jest ogromna.

Nikt dokładnie nie wie ile olbrzymich ryb złowił Simon, ale na pewno na jego koncie jest sporo ponad 50-calowych muskie, olbrzymie szczupaki, wielkie łososie, palie jeziorowe, pstrągi i jesiotry. Jeszcze jako 13-latek, złowił olbrzymiego karpia, który kwalifikował by się na rekord Kanady. W swoim archiwum ma jeszcze zdjęcie z olbrzymim karpiem, które opublikowało Toronto Star.

Tygdniowy zwycięzcy:
1 tydzień - Simon Barth (Bluffers) 40,02
2 tydzień - Dennis MacDonald (Bluffs) 39,90
3 tydzień - Ross Holland (Bronte) 34,92
4 tydzień - Peter Chandler (Bluffers) 35,52
5 tydzień - Brad Horton (Dalhousie) 36,88
6 tydzień - Lee Boswell (Bronte) 33,52
7 tydzień - Harry Gerritsen (Bronte) 35,66
W trzecim tygodniu zawodów, na dzisiątym miejscu został sklasyfikowany Polak Krzysztof Kluska. Jego łosoś ważył 32,70.

Ostatnio zmieniany