Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Otwarcie sezonu na Esnagami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przewodnik z jeziora Esnagami Neil Leduc ze szczupakiemPrzewodnik z jeziora Esnagami Neil Leduc ze szczupakiem

W końcu wiosna zawitała na daleką północ Ontario. Słynny ośrodek dla wędkarzy Esnagami Wilderness Lodge otworzył się oficjalnie 22 maja. W niedzielę rano z Toronto na Esnagami wyrusza 8-osobowa grupa wędkarzy z Polski.

Na oddalonym o 1500 km na północ od Toronto jeziorze Esnagami w północno-zachodnim Ontario Polacy będą łowić przez prawie dwa tygodnie.

Polscy wędkarze przylecieli do Toronto

Grupa wędkarzy z Polski dwie godziny po przylocie do Toronto. Piątek, 5 czerwca 2015 r.

Esnagami ma powierzchnię 72,3 km kw. i 192 km (119 mil) obwodu oraz bardzo urozmaiconą linię brzegową. Ma 22 km długości i prawie 9 km szerokości.

Maksymalna głębokość Esnagami wynosi 36,5 m (120 stóp), średnia głębokość 6,9 m (22,6 stopy).

Na jeziorze jest mnóstwo malowniczych wysp i wysepek. Na Esnagami występują następujące gatunki ryb: miętus, palia jeziorowa, pstrąg źródlany, sandacz, szczupak, sieja i śledź jeziorowy.

Prawdziwą atrakcją jest słynna rzeka Esnagami, która jest częścią systemu wodnego rzeki Albany wpadającej do James Bay. Esnagami River ma 60 km długości i przepływa przez dziewicze lasy północnego Ontario.

Rwący w niektórych miejscach nurt, wodospady i wiry są kryjówką dla pstrąga źródlanego. Esnagami River jest uznana za jedno z najlepszych miejsc w Ontario do łowienia okazów pięknie ubarwionych brook trout.

Wyjazd na rzekę Esnagami to całodzienna wyprawa z doświadczonym przewodnikiem.

Pstrągi można również łowić w rejonie nazywanym Wonderland, który położony jest o zaledwie kilka minut drogi łodzią od głównego ośrodka. Stojące wody Wonderland zasilane są źródłami artezyjskimi. Krajobraz Wonderland jest oszałamiający.

Bez cienia przesady Esnagami Lodge jest w czołówce najlepszych miejsc na wędkarskie wakacje w Ontario.

Na Esnagami ryby można łowić na spinning, ale również na muchę. Łowienie dużych szczupaków na muchę staje się na Esnagami z roku na rok coraz bardziej popularne. Jezioro coraz częściej odwiedzają początkujący i zaawansowani muszkarze.

  • Click to enlarge image esangami-main-dock-may-2015.jpg
  • Click to enlarge image esnagami-lake-evening--may-2015.jpg
  • Click to enlarge image esnagami-lake-may-2015.jpg
  • Click to enlarge image esnagami-lake-sunset-may-2015.jpg
  • Click to enlarge image esnagami-pike-opening-week-may-2015.jpg
  • Click to enlarge image esnagami-snieg.jpg
  •  
Ostatnio zmieniany