Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Lake Run Fishing

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Simon Barth z muskieSimon Barth z muskie

Mój dobry kolega, zdobywca głównej nagrody w Great Ontario Salmon Derby w 2010 roku, Simon Barth z Toronto, uzyskał licencję przewodnika wędkarskiego w Ontario.

Aby legalnie zabierać klientów na wyprawy wędkarskie w Ontario i innych prowincjach, wymagana jest licencja, tzw. captain licence. Simon Barth zamierza organizować wyprawy przede wszystkim na muskie na jeziorach Kawarthas i na jeziorze St. Clair oraz na łososie na jeziorze Ontario.

W ubiegłym roku, jesienią, Simon złowił 94 muskie w ciągu 7 dni. Oficjalna strona Simona Bartha - Lake Run Fishing: www.lakerunfishing.com.

Wyprawy wędkarskie z zawodowym przewodnikiem nie są nigdzie tanie. Średni koszt jednodniowego łowienia wynosi 350-400 dol. od osoby.
Mniej kosztuje łowienie w grupie, 2-3 osoby, ok. 150 dol. od osoby. W tym biznesie tylko nielegalni przewodnicy zaniżają stawki i podobno nie narzekają na brak klientów ze względu na niższe ceny.

Proceder jest trudny do udowodnienia, jednak przewodnicy bez wymaganych licencji coraz częściej zaliczają wpadki na gorącym uczynku, zabierając na wyprawy podstawionych inspektorów Ministerstwa Transportu albo policjantów.

Ostatnio zmieniany