Logo
Wydrukuj tę stronę

John Jaxon wygrywa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Janusz FirstenhauptJanusz Firstenhaupt

W niedzielę, 17 czerwca 2012 r., w Hamliton, w Bayfront Park, odbyły się brzegowe zawody Polsko-Kanadyjskiego Związku Wędkarskiego w łowieniu karpi. Na 21 startujących w zawodach wędkarzy w sumie zostało złowionych 5 karpi.

Najlepszym karpiarzem okazał się Janusz Firstenhaupt z Mississaugi, który złowił dwa karpie o łącznej wadze 12,78 kg.

Najwięszy karp zawodów 8,44 kg, został złowiony przez Michała Nimcza. Jak się okazało wystarczyło to na zajęcie drugiego miejsca w zawodach. Trzecie miejsce z karpiem o wadze 3, 25 kg zajął Roman Mikucewicz z Hamilitonu. Wsumie trzecia pozycja i zdobyte 21 punktów pozwoliło Romanowi Mikucewiczowi na wysunięcie się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej PKZW o tytuł najlepszego wędkarza roku. Przed tymi zawodami zajmował w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce z 160 punktami.

Zwycięzca zawodów Janusz Firstenhaupt jest doświadczonym karpiarzem, dawniej startującym w brzegowych zawodach STS (Shorefishing Tournament Series) organizowanych przez Lonnie Kinga. Obecnie startuje również w zawodach brzegowych Match Angling Club of Ontario (MACO). Janusz Firstenhaupt był również założycielem firmy wędkarskiej First Fishing Specialists, zajmującej się dystrybucją europejskiego sprzętu wędkarskiego, głównie karpiowego i matchowego. Na początku lat 2000 to właśnie dzięki niemu w kilku sklepach wędkarskich w Ontario można było kupić sprzęt polskiej firmy Jaxon, założonej w Polsce przez Andrzeja Podeszwę. Stąd też pan Janusz zdobył swój przydomek - John Jaxon. Były to czasy kiedy na Lakeview "dymiły kominy" i karpiarstwo w Toronto przeżywało swój największy boom.

W niektórych materiałach reklamowych Shimano można się było spotkać z nierzetelnymi informacjami, że to właśnie firma Shimano jako pierwsza na rynku dała kanadyjskim wędkarzom sprzęt do łowienia karpi. Pierwsze wędki karpiowe i matchowe oraz kołowortki baitrunner Shimano sprowadziło znacznie później niż First Fishing Specialists czy też Fish Online Canada. Shimano zupełnie nie wiedziało co się dzieje na runku. W tym czasie panowało ogromne zapotrzebowanie na akcesoria do łowienia karpi. Wędkarze potrzebowałi niemal wszystkiego: igieł do kulek, haczyków z włosem, koszyków zanętowych, rod podów i profesjonalnych podbieraków, itd. Generalnie Shimano poddało się na rynku karpiowym w Kanadzie. Nakręcili kilka sponsorowanych filmów, wydali reklamówkę na CD, w czasopismach wędkarskich ukazło się kilka artukułów dla początkujących karpiarzy i na tym był koniec.

Po First Fishing Specialists, Fish Online Canada, Nisid i sklepiku Fishing Sport na Sheppard mało kto sprowadza sprzęt karpiowy do Kanady. Wśród dystrybutorów pozostała tylko firma Anglers International oraz sklep internetowy Carp Kit International.

Wyniki zawodów na karpie, Bayfront Park - Hamilton, 17 czerwca 2012 r.

MiejsceImię / NazwiskoLiczba rybWaga (kg)Pkt.
1.Janusz Firstenhaupt212,7825
2.Michał Nimcz18,4423+3*=26
3.Roman Mikucewicz13,2521
4.Lorne Morley12,1219

*Największa ryba: Michał Nimcz - 8,44 kg, dodatkowe 3 punkty.

Ostatnio zmieniany
Krzysiek

Najnowsze od Krzysiek

Artykuły powiązane