Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Gadżet na lód

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Kanadzie łowienie spod lodu na tip-up jest bardzo popularną metodą na szczupaki, sandacze i palie jeziorowe. Największym wyzwaniem przy łowieniu na tip-up było zawsze znalezione właściwej głębokości, gdzie powinna znajdować się przynęta nad dnem. Bez echosondy zabiera to dużo czasu i podczas mroźnej pogody nie należy do przyjemności.

Frabill Tip-up

Z bardzo przydatnym rozwiązaniem tego problemu wyszła w ubiegłym roku amerykańska firma Frabill, która od niedawna połączyła się zresztą z Plano. 2012 r. Frabill rozpoczął montowanie małego niezwykle przydatnego gadżetu w postaci Calibrator Line Counter. Jest to mały licznik, który ma następujące funkcje. Mianowicie pokazuje na jakiej głębokości znajduje się przynęta, ile linki ubyło ze szpuli od momentu brania oraz czas, kiedy nastąpiło branie.

Licznik

16 września 2013 r. Frabill podał do wiadomości, że na nadchodzący zimowy sezon 2013/2014 jest już gotowa uniwersalna wersja gadżetu - Universal Calibrator Line Counter Kit. Łatwy w montażu, kompletny system, który da się zastosować niemal na każdym tip-up. Pakiet zawiera uniwersalne uchwyty montażowe, licznik z ekranem LCD i magnetyczny kalibrator.

Tip-up

Ostatnio zmieniany