Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Esnagami 2016, cz. 2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Esnagami 2016, cz. 2

W sobotę, 2 lipca, około południa docieramy do Esnagami Wilderness Lodge.  Na doku, do którego dobija wodnopłat czekają na nas właściciele ośrodka Eric i Sue oraz ich dzieci syn Liam i córka Rowan. Są też przewodnicy, którzy szybko zabierają nasze bagaże i przenoszą je do domku nr 5, który znajduje się blisko głównego doku, ale za to najdalej od lodge.  

Lodki

Nasza mała przystań dwa kroki od kabiny

Ten domek-kabina ma też blisko mały dok na dwie łodzie.  W środku domku zbudowanego z bali jest wystarczające wyposażenie i wygody na kilka dni w dzikiej puszczy.  Jest w pełni wyposażona kuchnia i łazienka i dwie wygodne sypialnie.

Domek z bali

Kabina ma swój urok

Kabina

Po przygotowaniu sprzętu i łodzi jeszcze przed obiadem Waldek zabiera Heńka na krótki wypad po Esnagami.

Wonderland Esnagami

Henryk Wywail

Henryk Wywiał z sandaczem z Esnagami

Waldek Weselak

Waldek Weselak z swoim pierwszym szczupakiem

Z jeziora wracają dopiero przed 18.00 na obiad.

Zeberka

Żeberka na oobiad

Deser

Deser

Odpoczynek

Po takim obiedzie i deserze nie ma mowy o rybach. Na wszystko jest czas. Tutaj  robi się ciemno dopiero około godz. 23.

W tym rejonie Ontario pewne jest to, że pogoda jest niepewna. Weather Network zmienia prognozy  kilka razy w ciągu dnia.  Stacja ta podaje pogodę na Nakinę i rezerwart Arroland, niedaleko jeziora Esnagami.  Nawet latem koniecznie trzeba mieć ze sobą ciepłe i nieprzemaklane ubrania i zabierać je na wodę.  Jeszcze w sobotni wieczór doświadczyliśmy gwałtownej zmiany pogody – było lato, ale w mgnieniu oka zrobiła się jesień. Przez następne trzy dni i noce paliliśmy w piecyku. Lepsze to niż upały i duchota w Toronto.

Piecyk

Tutaj deszcz i zimno nie przeszkadza nikomu,  aby wypłynąć na ryby i spędzić cały dzień na łodzi. Tylko silny wiatr i duże fale mogą kogoś zatrzymać przed wypłynięciem, ale z tym bywa różnie.

Trzymaj sie Heniu

Trzymaj się Heniu...

Chmury

Ulewa

Ulewa, po której zrobiło się zimno

Ostatnio zmieniany