Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Esnagami 2016, cz. 1

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wieczór przed wylotem nad Cordingley Lake obok NakinyWieczór przed wylotem nad Cordingley Lake obok Nakiny

Nasza kolejna, trzecia już wyprawana w północno-zachodnie Ontario, na jezioro Esnagami tym razem opóźnia się w Nakinie. Mgła paraliżuje odloty. Dzień wcześniej w tym rejonie Ontario przetoczyły się burze.

Przez Ontario przejechaliśmy bez problemów i opóźnień. Na 11-stce nie było żadnych robót drogowych, bo to przecież 1 lipca - Canada Day. Po 15 godzinach jazdy z Toronto, poprzednią noc jak zwykle spędziliśmy w motelu Pennocks' w Nakinie. Nie jest to super-motel, ale ma przynajmniej WiFi. W Nakinie działa sieć Rogers, ale tylko w niektórych miejscach. Bell nie ma tu zasięgu. Kto ma telefon z Bella będzie miał serwis tylko do Geraldton.

Kanapki

Taki posiłek w motelu w Nakinie to już tradycja.  Polska mielonka z puszki, kiszony ogórek, pomidor, cebula.Kiszone ogórki koniecznie tylko ze sklepu Tymek's w Toronto.

Z Pennock’s jest najbliżej do lotniska. Niektórzy jednak na noc wybierają jeden z trzech moteli w Geraldton i dopiero rano jadą do Nakiny. Z Geraldton do Nakiny jest ponad 70 km. Co prawda droga jest bardzo dobra, ale jazda wcześnie rano niesie duże ryzyko, że jakiś zwierzak wyskoczy pod koła.

Baribal

Tym razem niedźwiedzicę z trzema małymi napotykamy tuż przy 11-stce, przed Longlac

Esnagami 2016 - Nakina

Nasza grupa. Od lewej Waldek Weselak, Yanna, Heniek Wywiał, Krzysiek.

Fog in Nakina 2016

Mgła nad jeziorem Cordingley w Nakinie, która opóźniła na kilka godzin odloty wodnopłatów w sobotę, 2 lipca. Na pomoście Henryk Wywiał, który po raz pierwszy jedzie na Esnagami, melduje swoją gotowość do wyprawy...

Nakina Air Base July 2016

Jak zwykle mamy sporo bagażu. Na pewno mamy najdłuższą tubę na wędki.  Tutaj przeważnie nie ma problemów w wymiarami bagażu.

Float Plane

Te samoloty wykorzystywane są do przewozu ludzi, transportu materiałów budowlanych, maszyn, łodzi, beczek z paliwem, itp. Jak coś nie wejdzie do środka to można gdzieś zawsze przywiązać.

Nakina July 2016

Około południa mgła zeszła i wodnopłaty rozpczęły kursy po północno-zachodnim Ontario

Nakina Air Base Scale 2016

Na wadze bagaże i sprzęt kilkuosobowej grupy młodych chłopaków odlatujących do jakiegoś outpost camp.  Sporą częśc ich rozrywkowego bagażu stanowiło piwo, blisko 300 puszek.  W krótkich spodenkach i klapkach w ontaryjski las. Chyba naprawdę pomylili samoloty i kierunki świata, bo wędki też mieli na rekiny.

Ostatnio zmieniany