Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Esnagami 2016, cz. 4

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Esnagami 2016, cz. 4

Esnagami Wilderness Lodge ma swoje własne zwyczaje, jeśli chodzi o ochronę ryb. Duże pstrągi, sandacze i szczupaki są wypuszczane z powrotem do wody przez wędkarzy podczas pobytu w ośrodku – Catch & Release Trophy Club. Takie postępowanie ma na uwadze ochronę dojrzałych ryb, które są zdolne do odbycia tarła, i pomaga w utrzymaniu dobrej i silnej populacji ryb w jeziorze Esnagami. Podczas każdego następnego sezonu odwiedzający jezioro mogą liczyć złowienie rekordowej ryby.

Aby znaleźć się w Esnagami Lodge Catch & Release Trophy Club, trzeba złowić pstrąga przynajmniej długości 18 cali (45,7 cm), sandacza 24 cale (61 cm) i szczupaka 30 cali (76 cm). Należy dodać, że są to znacznie wyższe wymiary ochronne w porównaniu do ontaryjskiego regulaminu sportowego połowu ryb, obowiązującego w tym rejonie.

Za każdą złowioną i wypuszczoną rybę powyżej wyżej wymienionych rozmiarów wędkarz otrzymuje pamiątkową koszulkę. Dodatkowo, na zakończenie sezonu losowane są cztery nazwiska spośród wędkarzy, którzy zgłosili ryby. Kto zostanie wylosowany, w nagrodę otrzymuje darmowy pobyt w następnym roku. Chyba nie można sobie wymarzyć lepszej nagrody.

Oprócz łowienia ryb na Esnagami można podziwiać przyrodę ontaryjskiej puszczy. Niezwykłe krajobrazy północnego Ontario, zachody słońca, zorze polarne i dzikie zwierzęta. Aparat fotograficzny trzeba mieć zawsze pod ręką.

Jak do tej pory nie mieliśmy ani razu większych problemów z komarami i czarnymi muszkami we lesie nad jeziorem, gdzie położne są kabiny. Czarne muchy bardziej dają się w znaki w Nakinie przed motelem.

Esnagami Trophy Club 2016

Waldemar Weselak z koszulką Catch & Release Trophy Club za szczupaka 39 cali

Renifer, karibu

Karibu można spotkać po północnej stronie jeziora

Wilki Ontario Kanada

Ciekawskie młode wilki

Niedzwiedz, baribal

Niedźwiedzi w tym rejonie Ontario nie brakuje

Orzel

Z powietrza Esnagami partolują orły

Esnagami

Esnagami z lotu ptaka

Esnagami Lodge

Przed obiadem jest czas na sprawdzenie poczty.  W lodge jest satelitarny Internet i TV.

Heniek Wywial

Heniek Wywiał

Aby dowiedzieć się więcej o wakacjach na Esnagami zajrzyj na następujące strony:
http://www.flyfishingesnagami.com/
http://www.esnagami.com/
https://www.facebook.com/Esnagami/
https://twitter.com/esnagami

Ostatnio zmieniany
Więcej w tej kategorii: « Esnagami 2016, cz. 3