Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Buty na lód

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Buty na lód

Chodzenie po zamarzniętych jeziorach pokrytych często grubą warstwą śniegu nie jest łatwe i męczy, a już szczególnie kiedy w grę wchodzą duże odległości.  Jak wiadomo większość zimowego obuwia dla wędkarzy i myśliwych  nie należy do najlżejszych i po długim marszu nawet dla zdrowego człowieka stają się utrapieniem.   Jest to po prostu dodatkowo dźwigany ciężar.  W poszukiwaniach nowych butów na zimowe wyprawy warto zwrócić uwagę na buty firmy Naturmania z Quebecku pod nazwą NAT’S. Wykonane są materiału EVA, mają wyciąganą gąbczastą wkładkę,  a co najważniejsze ważą zaledwie 200 gramów.

Nat's Boots

Są to więc najlżejsze zimowe buty na rynku, które jednocześnie są całkowicie nieprzemakalne, z grubą podeszwą i doskonale sprawdzają się w niskich temperaturach.  Nie ma też mowy, żeby się rozkleiły. Buty NAT’S dostępne są w sieci sklepów SAIL w cenie poniżej 100 dol.  Jak wynika z opini wielu wędkarzy w Sieci, są to najlepsze buty na zimę jakie kiedykolwiek mieli.  Szczególnie polecane dla osób starszych lub, które się szybko męczą,  czy też z problemami z plecami. Dostępne w kolorach zielonym, brązowym i czarnym.

Inne, na które warto zwrócić uwagę to kanadyjskie buty firmy Acton, której historia sięga 1928 r., również z Quebecku, modele Explorer, Adventure czy też Target

Buty na lod Acton

Wykonane są naturalnej gumy, 100 procent nieprzemakalne. Buty Acton nie są już jednak tak lekkie jak NAT’S. Mają za to bardzo solidne i grube podeszwy z bardzo dobrym bieżnikiem, zapewniającym dobrą trakcję i jednocześnie izolację.  Przy bardzo niskich temperatutach nie sztywnieją i nie robią się jak blacha.  Zimowe buty Acton dostępne są również w sklepach SAIL, już od 105 dol. Swoją drogą SAIL ma na buty Acton lepsze ceny niż sklepy w Internecie. Dostępne są kolorze camo i czarnym.

Buty  na zimowe wyprawy muszą przede wszystkim w stu procentach nieprzemakalne, czyli z gumy lub EVA.  Muszą być też wysokie, najlepiej do kolan. Te, które mają jakieś paski i paseczki ze skóry lub innego materiału  i zakrywają stopę ledwo ponad kostkę nadają się jedynie do spacerów po parku, ale nie dla wędkarzy na lód.  Jest tylko kwestią czasu, kiedy takie eleganckie, świecące, bo czasami pastowane  buciki zaczną puszczać, gdy na lodzie jest mokry śnieg lub woda.

W przyszłości wymarzone buty pewnie będzie można sobie wydrukować w technologii 3D.  Firma Staples ogłosiła plany wprowadzenia do swoich biurowych hipermarketów usługi umożliwiającej drukowanie w 3D. Usługa ma swoją nazwę - Staples Easy 3D. Technologia drukowania 3D jest już dostępna powoli w Holandii i Belgii i na pewno będzie się rozszerzać na inne kraje. Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości jeśli coś się nam zepsuje i potrzebna będzie do naprawy jakąś część, to będzie ją można sobie wydrukować w domu. Więc da się pewnie wydrukować np. swoje własne projekty przynęt czy też buty...

Ostatnio zmieniany