Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Buff - wędkarska moda

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Buff - wędkarska moda

Buff jest to rurowy szalik wielofunkcyjny bez szwu. Przeznaczony jest do ochrony przed zimnem, wiatrem lub słońcem. Można go nosić przynajmniej na 12 sprobów, między innymi jako szalik, czapka, szalik, maska, kominiarka, opaska, nadgarstek, ... i aż na co jeszcze wyobraźnia pozwala. 

Ten przydatny gaddżet zanlazał zastosowanie w różnych dziedzinach aktywności na powietrzu i oczywiście wędkarstwie. Dla wędkarzy i myśliwych zostały opracowne wysokiej jakości Buffy, tzw. UV Buff, chroniące przed szkodliwym promieniowwaniem ultrafioletowym. UV Buff blokuje promieniowanie słoneczne w 95 procentach.

Moda na Buffy dla wędkarzy przywędrowała z Australii, tam od dawna wędkarze łowiący na rafach koralowach maskowali całkowicie twarze przed słońcem. Potem pomysł podchwycili muszkarze. Wielu wędkarzy nie wyobraża sobie łowienia w słoneczne dni bez Buffa, obojętnie czy łowią z brzegu czy z łodzi.

Zalety Buffa to również wchłanianie wilgoci, szybko wysycha i dobrze oddycha, skutecznie obniża temperaturę skóry oraz pomaga utrzymać nawilżenie, ochrona przed wiatrem. Buffy dla wędkarzy mają bogate wzornictwo i kolory. Jeden rozmiar pasuje dla wszystkich.

Originaly Buff to wydatek rzędu 25 dol. Dostępne są np. w Bass Pro Shop w działe dla muszkarzy lub w Intenecie np. na stronach: www.buffcanada.com. Na stronie internetowej Bass Pro Shop na ponad sto ocen klientów, trudno znaleźć jedną negatywna opinię na temat UV Buff.

W swojej ofercie handlowej Buff SA ma również chroniące przed słońcem rękawiczki dla wędkarzy.

Rekawiczki wedkarskie na lato

Historia Buffa została zapoczątkowana w Hiszpani, w Katalonii przez Joan Rojasa. Podczas jednej z motocyklowych wypraw po Katalonii wpadł na pomysł aby udoskonalić wojskowy szalik, który miał wtedy na sobie. Wkórtce Rojas rozpoczął pracę nad rysunkami i przeprowadzaniem testów w rodzinnej fabryce włókienniczej, aż znalazł w końcu sposób wytwarzania bez szwu, rurowego szalika z mikrowłókien.

Pierwsze Buffy dawał swoim dzieciom i dzieciom przyjaciół.

Rozpoczął również promowwanie Buffa wśród instruktorów narciarskich i w sklepach. W 1992 roku uruchomił pierwszą kolekcję. Trzy lata później zaczął sprzedawać je za granicą, głównie we Francji, Szwajcarii i Niemczech.

W 1995 roku rozpoczął eksport do różnych części Europy. Dzisiaj 80 % sprzedaży to eksport do ponad 60 krajach za pośrednictwem wyłącznych dystrybutorów. Originalny Buff SA posiada także biuro sprzedaży, sprzedaż i magazyn w USA i Niemczech. 

Originalany Buff SA jest firmą założoną w Igualada, 60 km od Barcelony.