Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

BPS Lake Simcoe Open 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę, 18 października, odbędzie kolejna edycja zawodów w łowieniu bassów - Bass Pro Shop Lake Simcoe Open.  Uczestnicy zawódów wystarują w Orillii.

Zawody odbyły się po raz pierwszy w 2001 r. Ich organizatorem i gospodarzem był klub bassowy z Aurory - Aurora Bassmasters. Wtedy też zawody znane były jako "Crackle Cup" i między miały na celu pokazanie niewiarygodnych możliwości łowienia dużych bassów małogębowych jakie jezioro Simcoe oferuje jesienią. Szybko też waga 28 funtów pięciu bassów stała się normą. Z roku na rok popularność turnieju rosła.

W 2007 r. Bass Pro Shop Canada został oficjalnym sponsorem zawodów i nazwa zawodów została zmieniona na Lake Simcoe Bass Pro Shops Open. Od tego momentu sponsorów zawodów zaczęło przybywać i dzięki temu turniej może sobie pozwolić na najwyższe nagrody pieniężne w Kanadzie.

W 2010 r. zwycięzcy zawodów, dwuosobowy team wędkarzy Mark Moran i Joe Muszynski uzyskali niesamowity wynik - 31,5 funta (waga pięciu bassów!). Jest to najlepszy rezultat w historii wędkarskich zawodów wędkarskich w Kanadzie. Poprzedni rekord Kanady wynosił 30,35 funta.

Zwycięski duet zabrał do domu 53 tys. dolarów. 25 tys. zagwarantowane było za zdobycie pierwszego miejsca. Dodatkowo otrzymali 20 tys. od Toyoty, 5,5 tys. od Shimano, bonus w wysokości 2,5 tys. od firm Minn Kota i Humminbird, za korzystanie z elektrycznego silnika w czasie zawodów i elektroniki. Była to najwyższa nagroda pieniężna w historii zawodów wędkarskich w Kanadzie.

Niemal każdego roku podczas BPS Lake Simcoe Open padają niesamowite wyniki i aby załapać się w Top 10, trzeba mieć przynajmniej wagę 20 funtów pięciu bassów. Aby wygrać BPS Lake Simcoe Open, waga ta musi być w granicach 30 funtów. Jednak w 2013 r. wagi uzyskane przez najlepsze zespoły były znacznie poniżej średniej i oczekiwań, i najsłabsze w historii. Wygrała drużyna w składzie Simon Frost i Melanie Frost, uzyskując wagę tylko - 22, 85 lbs. Drugi wynik - 19,65 lbs uzyskał Greg Klatt i George Shneider. Na trzecim miejscu z wagą - 18,75 byli Chris Vandermeer i Jeff Slute. Największe problemy wędkarze mieli ze znalezieniem dużych bassów. Na słabe wyniki miała wpływ również bardzo zła pogoda.

W tym roku mistrzem ceremonii będzie Big Jim McLaughlin, wydawca największego w Kanadzie bezpłatnego magazynu wędkarskiego Just Fishing. Gościem specjalnym będzie natomiast legendarny wędkarz Bob Izumi.

Bass Pro Shops, Perchin for MS and The Power To Pursue

Doug Poirier, znany jako organizator zawodów podlodowych Perchin for MS, zaprasza również wędkarzy niepełnosprawnych na ryby na jeziorze Couchiching w Orilli. Chętni będą mogli łowić z dużej łodzi pontonowej  udostępnionej przez sklep Bass Pro Shop w Toronto, właśnie podczas trwania zawodów BPS Lake Simcoe Open.
Doug jest obecnie promotorem wędkarstwa i myślistwa wśród osób niepełnosprawnych. W miarę możliwości organizuje wspólne wyprawy na ryby i polowania, którym przyświeca hasło - "Wszystko jest możliwe!".

O bieżącyh wydarzeniach informuje na swoje nowej stronie Power to Pursue: www.powertopursue.com.