Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Atrakcje na mroźny weekend

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Eric Lund – Esnagami Wilderness Lodge podczas wystawy Fly Fishing Show w New Jersey, w ubiegły weekend  Eric Lund – Esnagami Wilderness Lodge podczas wystawy Fly Fishing Show w New Jersey, w ubiegły weekend Fot.: Harold Ball

Planowane na sobotę, 13 lutego 2016 r. podlodowe zawody w Barrie zostały odwołane ze względu na zbyt cienki lód.  Nagrody więc zostaną rozlosowane wśród posiadaczy biletów statrowych. Losowanie 50 nagród odbędzie o godz 12.15. Adres: Kempenfelt Bay - Southshore Centre, 205 Lakeshore Drive.

Nie ma problem z lodem w innej części Simcoe, na południowym Cook’s Bay, gdzie po raz pierwszy, 13 lutego,  odbędą się Lake Simcoe Championship Ice Fishing Derby.

Będą to zawody w łowieniu okoni spod lodu, których drużyna może zważyć najwięcej 12. Te zawody oferują pokaźne nagrody pieniężne oraz mnóstwo nagród rzeczowych wartości 50 tys dol.  Drużyna, która wygra otrzyma gwarantowane 10 tys. dol.  Koszt udziału w tych zawodach wynosi 250 dol. od drużyny (dwie osoby).  Dokładny obszar gdzie zostaną rozegrane zawody zostanie podany dopiero na dzień przed, ale można przypuszczać, że będą to okolice Keswick Beach, niedaleko motelu Inn On The Lake, czyli tam gdzie jest dobry lód. Tam też również swoje zawody rozgrywa polski klub wędkarski.  Zawody zapowiadają się więc ciekawie. Jedynym utrudnieniem będzie srogi mróz zapowiadany na dzień zawodów, z odczuwalną temperaturą poniżej 30 stopni.

Więcej informacji  o Lake Simcoe Championship Ice Fishing Derby znajduje się na stronie internetowej icefishinglakesimcoe.com.

Od godz. 12.01 w sobotę, 13 lutego do 23.59 w poniedziałek, 15 lutego w ramach Family Fishing Weekend mieszkańcy Ontario mogą łowić bez karty wędkarskiej. Korzystających z tej okazji obowiązują jednak ochronne (conservation) dzienne limity połowu. Byłaby to naprawdę świetna okazja, aby wybrać się z rodziną lub ze znajomymi na lód, gdyby nie zimno. Łowienie na otwartym powietrzu w ten weekend może być niebezpieczne. W ogrzewanej chatce na pewno nie będzie problemu. Na jeziorze Simcoe sporo ice hut operator będzie otwarta w long weekend.  Codziennie aktualizowane raporty o stanie lodu na Simcoe znajdziemy w Internecie na stronie: www.fishinglakesimcoe.ca - Ice Watch.

Warto dodać, że w ramach wyjątku na  Joseph Lake w Muskoka będzie wolno łowić już od soboty, 13 lutego. Dlaczego jest to istotny wyjątek. Normalnie sezon zimowy na Joseph Lake otwiera się każdego roku od 15 lutego. Ze względu na Family Fishing Weekend ministerstwo zasobów naturalnych i leśnictwa zezwoliło na wcześniejsze otwarcie sezonu w tym roku. Zimą, Joseph Lake słynie przede wszystkim z podlodowego łowienia pali jeziorowych (lake trout). Jak twierdzi ministerstwo mała zmiana daty nie będzie miała ujemnego wpływu na populację tego gatunku.

Alernatywą do spędzenia czasu na lodzie w mroźny weekend może też być Spring Fishing & Boat Show, który rozpoczyna się piątek 12 lutego i potrwa do poniedziałku, 15.
Godziny otwarcia:
Piątek, 12 lutego: 12:00 - 20:00
Sobota, 13 lutego : 9:00 - 18:00
Niedziela, 14 lutego: 10:00 - 17:00
Poniedziałek, 15 lutego: 10:00 - 17:00
Adres: The International Centre, 6900 Airport Rd., Mississauga
Ceny biletów:
Dorośli: 15 dol.
Seniorzy: 12 dol. (8 dol.  w piątek)
Juniorzy: 10 dol. (wiek 6 - 15)
Dzieci od lat 6* - wstęp wolny (*pod opieką osoby dorosłej)
Rodzinne: 35 dol. (2 dorosłych, 2 dzieci)

Na wystawie swoje stoiska będzie miało sporo czołowych firm i sklepów wędkarskich oraz wakacyjnych ośrodków dla wędkarzy.  Odbędą się również seminaria i pokazy. Spring Fishing & Boat Show to doskonała okazja, aby zapoznać się z wędkarskimi nowościami i poznać ludzi z wędkarskiego show biznesu.

Kto jeszcze nie zaplanował wakacyjnej wyprawy na wystawie będzie miał okazję zapoznać się ofertą wędkarskich ośrodków. Jest to najbardziej odpowiednia pora na rezerwację. Za kilka tygodni, po zakończeniu sezonu na wystawy, będzie już trudno znaleźć coś naprawdę atrakcyjnego. Większość dobych „lodges” będzie.
Na tegorocznej wystawie warto odwiedzić stoisko słynnego ośrodka dla wędkarzy położonego w północnym Ontario - Esnagami Wilderness Lodge, którego gospodarzem będzie właściciel Eric Lund.

Będzie to doskonała okazja, aby  dowiedzieć się o wyprawach na Esnagami od najbardziej doświadczonej osoby. Esnagami Wilderness Lodge zyskał renomę wśród wędkarzy przede wszystkim ze względu na wyśmienite warunki pobytu, jak ­zakwaterowanie, wyżywienie, obsługę, możliwości łowienia wielu gatunków ryb, które w Esnagami dorastają do olbrzymich rozmiarów. Jest to bez wątpienia jezioro, na którym można ustanowić swój życiowy rekord szczupaka, sandacza lub pięknie ubarwionego pstrąga źródlanego w otoczeniu niezwykłych krajobrazów.

Ostatnio zmieniany