Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Aplikacje Navionics

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aplikacje Navionics

Na stronie internetowej Fishing Lake Simcoe, pod adresem: www.fishinglakesimcoe.ca, dzięki uprzejmości firmy Navionics została udostępniona mapa głębokościowa jeziora Simcoe. Mapa posiada funkcje zmiany jednostek ze stóp na metry, mierzenia odległości pomiędzy punktami oraz możliwość włączenia planu barometrycznego jeziora w najmniejszych detalach. Jest to nieco uproszczona wersja aplikacji, którą oferuje Navionics i udostępniana przez firmę na strony internetowe w celach reklamowych.

Aplikacje z mapami Navionics można kupić niedrogo na urządzenia mobilne, smartphony, tablety i PC w Internecie. Działają na systemach Android i iOS.

Dla wędkarzy najbardziej przydatna jest applikacja Marine & Lakes - US, Canada, która wraz z dodatkowymi zaawansowanymi modułami kosztuje 20 dol.
Za tą niewielką kwotę na telefonie będziemy mieć mapy głębokości wielu jezior i możliwość nanoszenia dobrych miejsc na ryby i nawigacji, podobnie jak na GPS.

Należy dodać, że aplikacje Navionics działają poza zasięgiem sieci telefonicznej. Oczywiście opacja wykrywania lokalizacji musi być odblokowana w telefonie.

Aplikacje Navionics na urządzenia mobilne posiadają jeszcze wiele innych ciekawych możliwości. Jedną z ostatnich jest system SonarPhone T-Box. Jest to aplikacja fishfinder, czyli na telefonie czy na tablecie mamy jednocześnie mapę głębokości i sonar, który pokazuje czy są ryby. Aplikacja SonarPhone wymaga jednak dodatkowego sprzętu, małego T-Box firmy Vexilar. Jest to prostu niewielki fishfinder, który montuje się na stałe na łodz. Odczyt z T-Box bezprzewodowo zrzucany jest na ekran telefonu. W zależności od wersji T-Box kosztuje 149 lub 199 dol.

T-Box na IPhon

Tak wygląda SonarPhone na Iphonie

Vexilar ma również w swojej ofercie wersję przenośną T-Pod, do aplikacji SonarPhone, który kosztuje 129 dol.

Kto jeszcze nie ma na swoim telefonie lub tablecie appa Navionics pozbywa się wielu możliwości poznawania jezior, znajdywania ryb i wygody.

Prawdopodbnie w niedalekiej przyszłości takie urządzenia na telefonach będą zastąpione jeszcze czymś mądrzejszym i lepszym. Może będą na przykład okulary Google Glasses zintegrowane z mapami Navionics. Jednym sporzejniem przez takie okulary na wodę da się zobaczyć co się dzieje pod wodą...

Ktoś może uważać, że najnowsze technologie stosowane w wędkarstwie są zupełnie niepotrzebne, wypaczają obcowanie z naturą i pozbawiają własnego wyczucia. Każdy ma wybór czy chce korzystać z technologii na rybach czy nie i powinien wiedziecić gdzie dla niego kończy się wędkarstwo.

iPhone/iPad: http://bit.ly/1nr3aXI
Android: http://bit.ly/1r3MZiL
Windows (Tablet or PC v8.1 or higher): http://bit.ly/1vyxILl

Ostatnio zmieniany