Wędkarstwo w Kanadzie

Switch to desktop

Krzysiek

Krzysiek

URL strony: Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Esnagami 2016, cz. 4

Esnagami 2016, cz. 4

Esnagami Wilderness Lodge ma swoje własne zwyczaje, jeśli chodzi o ochronę ryb. Duże pstrągi, sandacze i szczupaki są wypuszczane z powrotem do wody przez wędkarzy podczas pobytu w ośrodku – Catch & Release Trophy Club. Takie postępowanie ma na uwadze ochronę dojrzałych ryb, które są zdolne do odbycia tarła, i pomaga w utrzymaniu dobrej i silnej populacji ryb w jeziorze Esnagami. Podczas każdego następnego sezonu odwiedzający jezioro mogą liczyć złowienie rekordowej ryby.

Esnagami 2016, cz. 3

Yanna z sandaczem

Na pogodę na Esnagami nie możemy narzekać. Po obiedzie, większość gości Esnagami Lodge wypływa znowu na jezioro na ryby. Jest to tzw. evening fishing przeważnie na sandacze i niedaleko od lodge. Dodatkową atrakcją wieczonych wyjazdów na jezioro jest możliwość podziwiania niezwykłych zachodów słońca.

Esnagami 2016, cz. 2

Esnagami 2016, cz. 2

W sobotę, 2 lipca, około południa docieramy do Esnagami Wilderness Lodge.  Na doku, do którego dobija wodnopłat czekają na nas właściciele ośrodka Eric i Sue oraz ich dzieci syn Liam i córka Rowan. Są też przewodnicy, którzy szybko zabierają nasze bagaże i przenoszą je do domku nr 5, który znajduje się blisko głównego doku, ale za to najdalej od lodge.  

Esnagami 2016, cz. 1

Wieczór przed wylotem nad Cordingley Lake obok Nakiny

Nasza kolejna, trzecia już wyprawana w północno-zachodnie Ontario, na jezioro Esnagami tym razem opóźnia się w Nakinie. Mgła paraliżuje odloty. Dzień wcześniej w tym rejonie Ontario przetoczyły się burze.

Przez Ontario przejechaliśmy bez problemów i opóźnień. Na 11-stce nie było żadnych robót drogowych, bo to przecież 1 lipca - Canada Day. Po 15 godzinach jazdy z Toronto, poprzednią noc jak zwykle spędziliśmy w motelu Pennocks' w Nakinie. Nie jest to super-motel, ale ma przynajmniej WiFi. W Nakinie działa sieć Rogers, ale tylko w niektórych miejscach. Bell nie ma tu zasięgu. Kto ma telefon z Bella będzie miał serwis tylko do Geraldton.